Sevgilinizi Geri İstiyorsanız Güçlü Olmalısınız

aşk acısı

Elbette biten bir ilişkinin ardından, hele de severek ayrılmışsa taraflardan biri ya da her ikisi birden, acı çekmemek mümkün değildir. Neticede bir süredir hayatınızın merkezine oturttuğunuz belki de hem sevgiliniz hem de en yakın arkadaşınız olan kişiyi kaybetme duygusu insanı derin bir kedere sürükler ve bu çok normaldir. Sağlıklı olan bu üzüntüyü olduğu gibi yaşamaktır, içinize atarak kendinize ve belki de ilerleyen zamanlarda çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz.

Bu nedenle, bütün duygular gibi acının da, kederin de, hatta belki kötü bir ayrılık olduysa öfke ve kızgınlığın da hakkıyla yaşanması gerekir. Zaman her şeyin ilacı olduğu gibi ayrılık acısının da en geçerli ve kuvvetli ilacıdır. Bir sabah uyanır bakarsınız ki bir başkası için çarpıyor kalbiniz. Hayatın kanunu budur, ölenle bile ölünmüyor ki gidenle hayat dursun, değil mi?

Şimdi belki de çok acı çekiyorsunuz ve doğal olarak bu yukarıda yazdıklarım size hiçbir şey ifade etmiyor. Ya da belki kendinizi “diğerlerinden” ayrı görüyor ve bunların sizinle hiç alakası olmadığını düşünüyorsunuz. Önemli değil, herkes böyle düşünür.

Gelelim başlıkta bahsettiğim konuya. Eğer aşk acısını unutmak yerine sevgilinizi geri kazanmak gibi bir amacınız var ise, işte o vakit kendinizi zamana ve akıntıya bırakmak yerine bir şeyler yapmaya başlamanız gerekiyor. Evvela bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum. Sonra sitede gezinmeye devam edin, burada yalnızca işinize yarayacak tavsiyeleri bulacaksınız, söz veriyorum!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *