Ayrılık Acısıyla Baş Etmek ve Hayatınızı Geri Almak

ayrilik acisindan kurtulmak

Ayrılık Acısı İle Nasıl Baş Edersiniz?

Ayrılık zaten zordur ancak ayrılık ile baş etmek daha da zordur. Eğer ilişkinizde sorunlar yaşarken her şeyi yoluna sokmak için elinizden geleni yaptıysanız ve yine de başaramadıysanız bu çok daha üzücüdür. Şimdi yapmanız gereken ise ayrılık acısının üstesinden gelmek için çabalamaktır.

Şu anda ne hissediyor olursanız olun zaman akıp gidiyor, siz takip etseniz de etmeseniz de. İçinde bulunduğunuz duygu durumunu düşününce bu tip sözler çok rahatlatıcı değil biliyorum ama gerçekçi olmak zorundayız, öyle değil mi? Sonuçta halinize ağlayıp sızlamak ve sizinle birlikte yas tutmak bir fayda getirmeyecek o nedenle şimdi önemli olan sizin bu durumu nasıl atlatacağınız.

Kendine Güvenmek ve Kararlılık

Çoğu zaman ne kadar güçlü olduğumuzu göstermek bizi aynı zamanda çok da çekici kılar ve eğer eski sevgilinizi geri istiyorsanız bu şekilde davranmanız size avantaj sağlar. Erkekler mesela özellikle kendine güvenen ve kararlı kadınlardan hoşlanırlar. Ayrılıktan sonra sağlıklı beslenerek ve spor yaparak bedeninize iyi bakmak yapabileceğiniz en iyi şeydir. Kimilerinin tüm iştahı kaçıp kendilerini açlığa mahkum ederken kimisi de buzdolabının karşısına kamp kurar böyle zamanlarda. Ancak her ikisi de yanlıştır. Doğru olan sağlıklı beslenmek ve bedeninize iyi bakmaktır. Ne demişler, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. O yüzden beslenmenize azami dikkat etmelisiniz. Ne aç kalın ne de aşırı yiyin.

Ayrıca ayrılık acısının ardından kendinize yas tutmak için zaman tanımak da önemli bir adımdır. Eğer içinizden ağlamak geliyorsa ağlayın ancak tüm gününüzü de ağlayarak geçirmeyin. Eğer çok fazla ağlarsanız bir de bakmışsınız kendinize acıyorsunuz. Bu tip insanlar ise çekilmezdir. Küstah, nefret dolu ve sevgisiz bir insan haline gelebilirsiniz. Bu duruma gelmeyi ne siz istersiniz ne de eski sevgiliniz sizi bu durumda görmek ister, öyle değil mi?

Affetmek

Affetmek ayrılık acısını alt etmenin anahtarıdır ancak birçok kişi bunu göz ardı eder. Eğer affetmezseniz içinizde öfke ve kırgınlık barındırırsınız ve ne zaman affedemediğiniz kişi hakkında düşünseniz aynı öfke ve kırgınlığı tekrar tekrar yaşarsınız. Bu bir ayrılığın ardından zihniniz ve bedeniniz için iyi değildir. Siz böyle hissettikçe kim galip gelecektir? Tabii ki sizde bu hisleri barındıranlar. Ayrılıktan sonra birini affedebilmek iyileşmenizin temelidir. Bu nedenle onu kendiniz için affedin, onun için değil.

Sorumluluk Almak

Hiç kimse ayrılığın sebebi olarak kendini görmek istemez. Size bunu söylemekten hazzetmiyorum ama sorumlu sizsiniz. Her ikiniz de birbiriniz ile kurduğunuz iletişim nedeniyle sorumlusunuz. Bu ayrılıktan üzerinize düşen dersleri çıkartmalısınız.

Belki de bu kadar fazla muhalefet etmemeliydiniz ya da daha az içmeliydiniz ya da tartışırken o kadar ağır konuşmamalıydınız. Ya da belki ne hissettiğinizi daha net ortaya koymalıydınız. Nerede hata yaptığınızı düşünürken adil ve tarafsız olmalısınız. Bu şekilde eğer eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız gelecek sefer ne yapmamanız gerektiğini anlayabilir ya da bir sonraki ilişkinizde aynı hataları yapmanın önüne geçebilirsiniz.

Sevdiğinizi dünyanızın merkezi haline getirdiğiniz ve şimdi o olmadan ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu genellikle kadınların daha sık yaptıkları bir şeydir. Merak etmeyin, bir çok kadın hatta erkek de benzeri şeyler yaşarlar. Burada önemli olan sevgiliniz olmadan da iyi vakit geçirebileceğiniz arkadaşlarınız ve ailenizin yanınızda olmasıdır. Eğer şimdiye kadar arkadaşlarınızı ihmal ettiyseniz kaygılanmayın. Gerçek dostlarınız her zaman yanınızda olacaktır. Onları arayın, onlarla planlar yapın ve birlikte bu ayrılığı aşmanın yollarını arayın.

sevgiliyigeridondurmekbanner

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *