Eski Sevgili Neden Arar?

Eski Sevgili Neden Arar

Soru : Eski kız arkadaşım ilişkimizin bittiğini ve birlikte olma şansımız olmadığını söyleyerek beni terk etti. Ama hala beni arıyor ve ilişkimizin bitmesinin ne kadar kötü olduğu bir yerlerde beni gördüğü ve çok üzgün göründüğümü fark ettiği gibi şeyler söylüyor. Daha sonra da hayatının ne kadar yolunda olduğundan ciddi olmasa da birileriyle görüştüğünden bahsediyor. Ayrılalı neredeyse 2 ay oldu. Bazı şeyler yolunda gitmiyordu ve biz çözmeyi beceremedik bunun üzerine ayrılmanın bizim için daha iyi olduğuna karar vermişti. Sonuç olarak ne kadar acı çektiğimi gayet iyi biliyor ve beni aramasının da hiçbir amacı yok.Beni sürekli arayarak nereye barmak istediğini anlayamıyorum. Neden beni aramaktan vazgeçip onu unutmama izin vermiyor?

Cevap :  Eski kız arkadaşının aklında ne olduğu konusunda 100% bir şeyler söylemek imkansız. Ama seni aramasının nedeni aşağıdakilerden biri olabilir.

1) Onu hala umursayıp umursamadığını, onu hala sevip sevmediğini ve senin üzerinde hala bir etkisi olup olmadığını kontrol etmek istiyor olabilir. Böylece o ne zaman isterse yanında olabilirsin.

2) Seni terk ettiği için vicdan azabı çekiyor olabilir. Ondan nefret etmemen için arkadaşın olmaya çalışıyordur ve en iyi bildiği şekil de bu olabilir.

3) Seni “güvenlik battaniyesi” olarak kullanıyor olabilir. Yalnız kalınca ya da arayacak kimsesi olmadığında seni arayıp rahatlıyor olabilir.

4) Onu geri kazanman içinsanakapıyı açıp yol göstermek istiyor olabilir. Bu nedenle belki de ciddi bir ilişkisi olmadığını söylüyordur. Yani “şu anda hala müsaitim ama bu çok uzun sürmeyebilir” diye seni dürtüyor olabilir.

Bunların hepsi birer ihtimaldir. Elbette neyi neden yaptığını ancak o bilebilir. Ama neden ne olursa olsun bana bu soruyu soran kişi olarak senin şu anda çaresiz bir kurban gibi davrandığını ve eski kız arkadaşın seni nereye sürüklerse oraya gideceğini düşündürttü. Yani aslında eski kız arkadaşının bu davranışına bir nokta koymak istemiyor gibisin?

Yapman gereken ilk şey kendine karşı dürüst olmaktır. Gerçekten istediğin nadir? Seni aramayı kesmesi mi yoksa seni geri istediğini söylemesi mi? Ya da en azından bu konuda daha açık olması mı?

Eğersizi aramayı kesmesi ve böylelikle onu unutup hayatınıza devam etmek konusunda gerçekten ciddiysen bunu eski kız arkadaşına direk olarak söyleyebilir, seni aramamasını isteyebilirsiniz. Ayrıcaeğerbunu söylemek zor geliyorsa telefonlarını açmayabilirsin, değil mi?

Hiç şüphesiz onu unutmak ve hayatına devam etmek o kadar da kolay değildir. Amaeğeristediğin gerçekten buysa ne kadar erken başlarsan o kadar iyidir.Eğereski kız arkadaşının keyfine bırakırsan her geçen gün daha çaresiz ve kızgın ve kırgın olacaksın ve kendinden nefret edeceksin.

Öte yandaneğereski kız arkadaşınızı geri istiyorsanız size tavsiyem bu kurban psikolojisinden bir an evvel çıkmanız ve hazır o ciddi bir ilişki yaşamıyorken onu geri kazanmak konusunda somut bir strateji üzerinde çalışmanızdır.Eğerçok fazla beklerseniz o da kendi hayatına bakacaktır. Bu plan için Eski Sevgilinizi Geri Kazanmanın GARANTİLİ Yolları Kitabı’nı tavsiye ederim.