Sevgiliniz Aldatıyorsa İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?

Aldatmak

İhanet romantik ilişkilerde en kötü zamanda ve hiç beklenmeyen anlarda gerçekleşir. Sevgilimizin aldattığını öğrendiğimizde genelde oturduğumuz yerde kala kalır ve şoka gireriz. Genellikle kendimizi suçlama eğilimi taşırız. Şunu bilmelisiniz ki eğer sevgiliniz sizi bir başkasıyla aldattıysa bu sizin suçunuz değildir. Aldatacak olan insan siz ne derseniz ya da ne yaparsanız yapın aldatacaktır. Ve ne yazık ki ihanet söz konusu olduğunda ilişkideki güven zedelenir.

İlk Şoku Atlatmak

İhanetin en zor tarafı yaşanan ilk şoku atlatabilmektir. Sizi aldatan sevgilinizin gözlerinin içine bakmak bile zor gelir. Sevgilimizin yaptıkları yüzünden kendimizi suçlarız. Bazen ilişkide başarısız olduğumuzu düşünürüz. İhanetin gerçekten de sizinle bir alakası yoktur oysa. Aldatan kişinin üstesinden gelemediği sorunları vardır. İhanet aynı zamanda karşındaki insanı aptal yerine koymaktır çünkü ihanet edenler genellikle suçüstü yakalanmadıkça bunu itiraf etmezler

Onu Affedebilir Misiniz?

Birini affettiğinizde kendinizden bir çok vermiş olursunuz. Sevgilinizin sizi nasıl aldattığını unutmak zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken buna takılıp kalmamaktır. Birine hayatınız boyunca kırgın kalamazsınız çünkü bu hiç sağlıklı bir duygu değildir. Bu dünyada herkes zaman zaman hatalar yapar ama önemli olan hatalardan ders alabilmektir. Kendinize şunu sorun, sizi aldatan sevgilinizi gerçekten affedebilir misiniz?

Onu Affetmeli Misiniz?

Bu soruya ancak sevgiliniz size karşı gerçekten dürüst olmaya başladıysa ve yalan söylemediğine eminseniz evet cevabı vermelisiniz. Eğer sevgiliniz sizi aldattığı için gerçekten üzgünse ve yaptığından pişmanlık duyuyorsa onu zamanla affetmelisiniz. İhanet gibi hataları affetmek zaman ister.  Ayrıca ihanet eden her kişi kötüdür diye bir şey de yoktur. Sizi aldatan sevgiliniz hemencecik her şeyi unutup onu affetmenizi beklememelidir. Bu tip hataların affedilmesi ayları hatta yılları bulabilir.

Aklınızdan İhanete Dair Görüntüleri Nasıl Çıkartabilirsiniz?

Sevgilinizi bir başkası ile hayal etmek üstesinden gelmesi çok zor bir durumdur. Bu tip görüntüleri aklınızdan çıkartabilmenizin en kolay yollarından biri sevgilinizin sizi aldattığı kişinin çok da matah biri olmadığını kendinize hatırlatmaktır. Zaten sevgiliniz için bir kıymeti olsa sizi bırakıp onunla birlikte olmaya başlardı, değil mi? O kadın ya da adam hakkında fazla düşünmemeye çalışın. Böylesi her ikiniz için de daha iyidir.

Sizi Yine Aldatacak Mı?

Aldatmayı alışkanlık haline getirmiş kişilerin ortak özelliklerinden biri de özsaygılarının olmamasıdır. Dolayısıyla eğer ki sevgiliniz gerçekten yaptığından pişmanlık duyuyorsa ve kendine kızıyorsa bir daha asla sizi aldatmayacaktır. Yaptıkları şeyden pişmanlık duymayanlar aldatmaya devam ederler ve bu sefer yakalanmamak için daha ciddi tedbirler alırlar. Bazıları sevgililerine yalan söyler ve aldatmaya devam ederler. Onun ne kadar üzgün ve pişman olduğunu ancak siz bilip anlayabilirsiniz. Dolayısıyla sizi aldatıp aldatmayacağını ancak siz tahmin edebilirsiniz.

sevgiliyigeridondurmekbanner