Eski Sevgilinizi Nasıl Geri Kazanırsınız?

sevgiliyi geri getirmek

Kesinlikle Yapmamanız Gereken 5 Hata

Yapmanız gereken ilk şey hatanızı anlamaktır.

Eğer şu anda bu yazıyı okuyorsanız sevgilinizi geri getirmek istiyorsunuz, değil mi? Eğer öyleyse bu yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Çünkü eski sevgilinizi geri kazanma yolunda bu yazının size çok faydası olacağına eminim.

İnsanoğlu karmaşık bir yaratıktır. Bu nedenle bir ilişki yaşamak sakin bir denizde yelken kullanmak gibi değildir. Her zaman üstesinden gelmeniz gereken meseleler olacaktır. İlişkide sorun olmadığında her iki taraf da huzurludur ama ne zaman ki bir taş yerinden oynar işte o zaman ilişkilerin karmaşık yapısı ortaya çıkar ve bu durum bazen ayrılıklara yol açabilir. Ve genellikle şok etkisi yaratır. Hiç kimse hayatının aşkıyla, rüyalarını süsleyen kadın ya da adamla ayrılığı kolay kolay kabul edemez.

Ayrılık gerçekleştiğinde düşünmeden attığınız adımlar ve tutumunuz ilişkiye bir şans daha verilip verilemeyeceği konusunda belirleyici rol oynar. Öyle ki istemeden ayrılığın en doğru karar olduğunu düşündürtecek davranışlar da sergileyebilirsiniz. Hatta eğer dikkatli olmazsanız geri dönüşü olmayan hatalar yapabilirsiniz. O nedenle ne yapmanız gerektiğiniz, daha da önemlisi ne yapmamanız gerektiğini bilmelisiniz.

Şimdi bu hatalar nelermiş bunlara bir göz atalım.

Eski sevgilinizi geri döndürmek yolunda harcadığını efor sizi bir dizi hatalar yapmaya sürükleyebilir. Bu hataları yapmazsanız onu geri kazanma şansınız artacaktır.

“Hiç kimse kocaman bir kadını/adamı ağlarken görmek istemez”

1. Çektiğiniz acıyı yedi düvelin gözünün önünde yaşamak

Eski sevgiliniz tarafından terk edilmek basit bir mesele değildir. Çektiğiniz acıyı herkesin gözü önünde yaşayıp ne kadar mağdur olduğunuzu haykırmak istiyor olabilirsiniz. Peki bunun bir hayat memat meselesi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eh, eski sevgiliniz pek öyle düşünmeyecektir. Hiç kimse yetişkin bir adamı ya da kadını ağlarken görmekten hoşlanmaz. Özellikle de kendisinin sebep olduğu söylenen bir neden ile. Böyle yaparak onu kendinizden daha da uzaklaştırırsınız. Ayrıca ona sizin üzerinizde ne kadar ciddi bir kontrolü olduğunu da göstermiş olursunuz. Onun düşündüğünden bile fazla.

2. Ona bir daha aynı hataları yapmayacağınıza yemin etmek

Eğer ayrılığa sebebiyet veren bir davranışınız olduysa elbette bunu bir kez daha yapabilirsiniz ve eski sevgiliniz de bunu gayet iyi biliyordur. Bir çok insan aynı hataya tekrar düşmeyeceğine ve değişeceğine yemin ederek hataya düşer. Tabii ki eski sevgiliniz bilgisiz değildir. O da gayet iyi bilir ki her insanın zayıflıkları vardır ve siz de insan olduğunuza göre hata yaparsınız. Ona değişeceğinizi söylemeyin. Ona bunu zaten daha çok birçok defa söylemediniz mi? Ayrılık kararı alınana kadar kim bilir kaç defa yeminler etmediniz mi? Belli bir yaştan sonra insanların karakterlerinin değişmesi çok zordur. Tutamayacağınız sözler vermeyin. Kısa süreliğine onu geri kazansanız bile yine ayrılırsınız.

3. Ona ulaşmak için arkadaşlarını kullanmak

Eski sevgilinizi geri kazanmak isterken onun arkadaşları ile yakın iletişim halinde olmak da çok büyük bir hata olabilir. Sebepleri de şunlardır;

Onlarla bir şeyler yaparken eski sevgiliniz ile karşılaşabilirsiniz.

Onu geri kazanmak için arkadaşlarınızı kullanma eğilimi taşıyabilirsiniz.

Arkadaşlarından birini kendi tarafınıza çekmeye çalışabilirsiniz ki bu ölümcül bir hata olabilir. Çünkü burada unuttuğunuz bir şey var, arkadaşlarından hangisinin size sempati beslediğini bilemezsiniz. Yapacağınız en iyi şey bütün arkadaşlarının onun tarafında olduğunu varsaymaktır. Çünkü eğer bir başkasını araya sokarsanız eski sevgiliniz bundan hiç hoşlanmayacaktır. Daha da kötüsü ona arkadaşları aracılığı ile göndereceğiniz her haberin değiştirilebileceğini de hesaba katmalısınız, nihayetinde insanlar kendilerine söylenen bir şeyi kendi yorumları ile iletilirler ve bunu illa kötü bir niyetle yapmaları da gerekmez. Hiçbir şey yanlış anlaşılmaktan daha kötü olamaz değil mi?

5. Onu taciz etmek

Onu sonsuza dek kaybetmek istiyorsanız ayrılıktan hemen sonra yapmanız gereken onu deli gibi takip ve taciz etmektir. Onu takip ederken yakalanırsanız bu sizin için hiç de hoş olmaz, onu korkutabilirsiniz. Ayrıca birini takip etmek hiç de adil değildir. Bazı durumlar o kadar rahatsızlık verir ki sonunda sizi şikayet bile edebilir. Eğer sizden korkarsa yeniden birlikte olma ihtimalini unutun.

Onun kiminle ne yaptığını merak ediyor olabilirsiniz ancak sürekli bunu düşünmek ve gözetlemek her ikiniz de hiç sağlıklı değildir. Bunun yerine ona biraz zaman vermelisiniz. Fiziken ve duygusal olarak uzak olmak yeniden birlikte olma sürecini hızlandırabilir.

 

E Peki Eski Sevgilinizi Nasıl Geri Kazanacaksınız?

Sonuç olarak bilmelisiniz ki bu duygusal ve acı veren süreci yaşayan sadece siz değilsiniz. Kendinizi daha iyi hissedebilmek için zamana ihtiyacınız var. Zamanın en iyi ilaç olduğunu herkes bilir. O yüzden kendinize zaman verin. Yukarıda bahsettiğim dört ölümcül hatayı yapmaktan kendinizi alıkoyun. Eski sevgilinizi geri kazanmak için bir adım atmadan önce kendinizi daha iyi hissedebiliyor olmalısınız. Hiçbir zaman olmadığınız kadar mutlu olmalısınız. Yürüyüşe çıkın, gezin, yüzün ya da rahatlatıcı bir şeyler yapın. Kendinizi ne zaman sakinleşmiş hissederseniz, mantıklı düşünebildiğinizde yeniden eski sevgiliniz iletişim kurabilir ve onu geri kazanmayı deneyebilirsiniz.

Siz bu konuda Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları adlı dijital kitabı şiddetle tavsiye ederim. Kitabın tanıtımına buradan ulaşabilirsiniz.