Ayrılık Sonrası Depresyona Girmeyin

Depresyon Hirkasi

Şu anda bu yazıyı okuduğunuza göre bir süre önce sevgilinizden ayrıldınız. Büyük ihtimalle bu onun tercihi idi. Çok acı çekiyor ve onsuz yaşayamayacağınızı düşünüyorsunuz ve çaresizce onu geri kazanabilmek için neler yapabileceğinizi araştırıyorsunuz. İnternette taktikler hatta dua ya da büyüler bulmayı umut ederek dolaşıyorsunuz. Öncelikle şunu söylememe izin verin, eğer gerçekten ister ve oyunu kuralına göre oynarsanız eski sevgilinizi geri kazanamamanız için hiçbir sebep yoktur. Her gün ayrılan insanlar yeniden bir araya geliyor, bu neden sizin için de geçerli olmasın ki? Rahatlayın ve kendinizi biran evvel toparlayın çünkü ağlamaktan şişmiş gözleriniz ve per perişan haliniz eski sevgilinizin size geri dönmesini sağlamayacak, bilakis onu kendinizden hızla uzaklaştıracaksınız. O yüzden lütfen sakin olun, derin bir nefes alın ve okumaya devam edin.

Her şeyden önce bir zamanlar şu anda sizi görmek bile istemeyen eski sevgilinizi kendinize aşık etmiştiniz bu sizin onun geri kazanma konusunda en büyük avantajınızdır çünkü siz eski sevgilinizin nelerden hoşlandığını ve onun kalbine giden yolu herkesten daha iyi biliyorsunuz, değil mi? İşte bu noktada yapmanız gereken yukarıda da söylediğim gibi oyunu kuralına göre oynamaktır. Peki neler yapacaksınız?

Ağlamayı ve yalvarmayı kesin! Kendinize acımayı da bırakın. Bu şekilde onu geri kazanmanız mümkün değildir. Kim sadece acıdığı için birine geri dönmüş ve mutlu olmuş ki eski sevgilinizden bunu bekliyorsunuz? Ayrıca size acıdığı için geri dönmesini de gerçekten istiyor musunuz? Ağlayarak ve yalvararak onu ne kadar çok sevdiğinize ikna etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Ama sevginin ispatı elbette ki bu değildir. Bu şekilde davranmaya devam ettiğiniz müddetçe hiçbir zaman istediğinize kavuşamazsınız. Ağlayarak istediğinizi yaptırdığınız dönemlerde bebektiniz ve herkes bunu hoş karşılıyordu. Şimdi bir yetişkinsiniz ve kendinize acındırarak bir şeyleri elde edemeyeceğinizi idrak etmek zorundasınız.

Depresyon hırkanızı çöpe atın! Yani kendinize bir çeki düzen verin, vermek zorundasınız! Şöyle düşünün, eğer eski sevgiliniz ile ilk çıkmaya başladığınız zamanlarda aynı şu anda olduğunuz gibi bakımsız, yüzü gözü şişmiş, traşsız ya da kuaförün sokağına girmeye bile üşenir halde olsaydınız size aşık olabilir miydi? Cevap belli, tabii ki hayır! E o zaman şimdi sizi neden geri istesin ki?Etrafınıza negatif enerji yaymayı kesin! Bazıları da dış görünüşünden ödün vermez yine kendisine bakmaya devam eder ancak yüzü gülmez, sürekli gergin olur, dokunsan ağlar. Üstelik çevresindekileri de boğar. Siz böyle olumsuz, bıkkın, kendine acır, sinirli ve devamlı ağlamak üzere bir ruh halini taşıdıkça başta eski sevgiliniz olmak üzere etrafınızdaki herkes zamanla uzaklaşacaktır. İnsanlar etrafındakilere iyi hissettiren kişilerle görüşürler. En yakın arkadaşınız sizi gün içerisinde 38 kere dinledikten sonra 39.aramanıza bir bahane uydurarak cevap vermezse ona kızmayın.

Dışarı çıkın ve kendinizi şımartın. Bu web sitesinde çeşitli yazılar ile size neler yapmanız gerektiğini anlatıyor olacağım. Ama inanın ki eğer kendinizi evinize kapatıp hayattan zevk almadan yalnızca bunalımınıza odaklanırsanız ne yaparsanız yapın eski sevgilinizi kendinize yeniden aşık etmeniz mümkün değil. O yüzden kendinizi zorlayın, evden çıkın, temiz hava alın, kendinize iyi davranın. Siz kendinize iyi davranmazsanız kimse davranmaz, unutmayın!