Eski Sevgiliye Mektup Yazmak

Eski Sevgiliye Mektup Yazmak

Eğer eski sevgilinize mektup yazmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır, tabii onu geri kazanmak gibi bir amacınız varsa. Eğer eteğinizdeki taşları döküp rahatlamak ve onu bir daha asla görmek istemiyorsanız ne yazacağınız sadece sizi ilgilendirir ancak bu web sitesinde olduğunuza göre eski sevgilinizi henüz unutamamışsınız ve mektubu onu geri kazanmak amacıyla yazıyorsunuz demektir. İşte bu sebepten eski sevgilinize mektup yazarken aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almalısınız.

1. Neden Yazdığınızı Açıklayın

Eski sevgilinize mektup yazarken ona neden yazdığınızı açıkça belirtmelisiniz (tabii onu geri kazanmak istediğinizi yazmayacaksınız). Bir çok insan ama özellikle de kadınlar eski erkek arkadaşlarına ağızlarına geleni söylemek maksadıyla yazarlar. Eğer sizin amacınız bu ise az önce de bahsettiğim gibi dilediğinizi yazın nasılsa göndermezseniz.

Mektubunuzun başında ona ilk hitabınızdan sonra yazma nedeninizi belirtin, mesela;

Platonik Neden: Dün gece aklıma geldin ve halini hatırını sormak istedim

Romantik Neden: Seninle geçirdiğimiz güzel günleri özlüyorum ve tekrar beraber vakit geçirebilmeyi umuyorum.

2. Pozitif Şeylerden Bahsedin

Yazmakta olduğunuz mektubu sonradan yırtıp atacak bile olsanız HER ZAMAN kendiniz ve hayatınız ile ilgili güzel şeylerden bahsedin. Bunun çok yararı vardır. Her şeyden önce kendinize güveniniz artar ve eski sevgiliniz ile ayrıldıktan sonra yaşantınızdaki olumlu gelişmeleri görebilmenize yarar. Eğer mektubunuzu gönderecekseniz de ona kendisi olmadan da ayakları üzerinde duran, hayattan keyif alan ve başarılı biri olduğunuz mesajını göndermenizi sağlar.

Üstelik içinde bulunduğunuz durum ne olursa olsun olumlu bir tutum insanlara çekici gelir. Her ne yazarsanız yazın kesinlikle eski sevgilinize onu ne kadar özlediğinizi, ona ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu, onsuz yapamadığınızı belirten cümleler kurmayın ve kesinlikle de şikayetçi olmayın. Ayrılıktan sonra henüz kendinizi toparlayamamış ve bu nedenle de hayatınıza güzel şeyler katamamış olabilirsiniz, paniğe gerek yok ufak da olsa başınıza gelen güzel şeyleri düşünün ve bunlardan bahsedin. Abartmadan ufak tefek yalanlar da söyleyebilirsiniz. Sonradan yakalanmamak kaydıyla elbette. Böylece eski sevgilinize güçlü bir imaj çizmiş ve de yeniden bir araya gelip laflamak için malzeme de vermiş olacaksınız.

3. Acazet göstermeyin

Eğer eski sevgilinizden özür dilemek istiyorsanız ve bu nedenle mektubu yazıyorsanız gururunuzu ayaklar altına alarak af dilemeniz gerekmez. Elbette ona hatalarınızdan dolayı üzgün olduğunuzu ve sorumluluğu kabul ettiğinizi söylemeniz onu mutlu edecektir ancak bu yine de her zaman şart değildir. Eğer ikinci bir amacınız varsa ve bu eski sevgilinizi geri döndürmek ise sadece bu cümleleri kurmak yeterli olmayacaktır. Hatalarınız neydi? İhanet etmek gibi affetmesi güç bir hatanız oldu mu? Eğer durum buysa her bir hatanızdan ayrı ayrı bahsetmeli ve üzgün olduğunuzu söylemelisiniz. Tabii ki yerlere düşmeden, onurluca.

4. İletişim Yolunu Açık Bırakın

Pozitif duygularla ve özenerek yazılmış bir mektup tabii ki çok iyidir. Ancak yazacağınız mektubun orada kalmasını istemiyorsanız –yani mesela sizi aramasını istiyor olabilirsiniz- ona bir neden vermelisiniz. Peki, buna zorlama gibi gözükmeden nasıl muvaffak olacaksınız? Ona bazı sorular sorun. Onu en son gördüğünüz zaman diliminden sonra yaşadıkları ile alakalı sorular sorabilirsiniz. Okulu/işi, ailesi, dostları hatta belki de kedisi/köpeği hakkında bile sorular olabilir bunlar. Bu şekilde sadece iletişim yolunu açık bırakmayacak aynı zamanda onun umurunuzda olduğunuz da göstermiş olabileceksiniz. Bu arada eğer onun size yazmasını değil sizi aramasını istiyorsanız numaranızı silmiş olma ihtimalini göz önünde bulundurarak telefon numaranızı yazmalısınız.

5. Fazla Uzatmadan Sıcak Bir Mektup Yazın

Evet mektubunuzda kendinizden bahsettiniz, hayatınızla ilgili olumlu şeyler yazdınız, hatalarınızdan dolayı samimiyetle özrünüzü dilediniz ve iletişim kapısını da açıp bıraktınız. Şimdi sırada ne var? Eski hatıraları yad etmek? Onsuz bir hayatı istemediğinizden bahsetmek? Detaylandırarak, acıklı ve duygusal şeylerden bahsetmek? HAYIR SAKIN! Zaten mektubunuza bir cevap vermesi yeterince heyecanlı bir durum yaratacaktır ve büyük ihtimalle de cevap verecektir. Sizi araması için yalvarmanıza gerek yok, gerçekten. Yazacaklarınızı yazın, adınızı ekleyin ve samimi bir ifade ile de noktayı koyun. Göndermeden önce mutlaka yazdıklarınızı gözden geçirin.

Tabii ki eski sevgilinizi geri kazanmak için yazacağınızdan bu mektuptan çok fazlasına, sağlam bir plana ihtiyacınız olacak. Başka neler yapmanız gerektiğini öğrenmek, daha önce binlerce kişi tarafından denenmiş bir plan ve başarılı kavuşmaları okumak için TIKLAYIN