Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek

ruyadaeskisevgiliyigormek

Rüyada eski sevgiliyi görmek konusuna girmeden önce rüyanın ne demek olduğunu ve neyin sonucu olarak rüya gördüğümüzü irdelemek istiyorum. Sigmund Freud’a göre rüyalar bilinçdışı arzu ve isteklerin yansımasıdır. İnsanın bilinç halinde bastırdığı içgüdü ve istekleri bilinçaltında rüyalar vasıtasıyla şekilde değiştirerek ortaya çıkar. İşte eğer eski sevgilinizi rüyanızda görmüşseniz ve rüyanızı rüya tabirlerine göre değil de psikolojik olarak analiz etmek isterseniz size iki ihtimalden bahsedeceğim;

  1. Eski Sevgilinizi Özlüyorsunuz : Beynimiz bizim istek ve arzularımızı önemser ve ilk amacı hem ruhen hem de bedenen bizi sağlıklı tutmaktır. Eğer ayrıldığınız sevgilinizi çok özlüyorsanız bilinçaltınızdaki bu özlem beyniniz tarafından algılanıp sizi bir nebze olsun rahatlatmak için rüyanızda dahi olsa eski sevgilinizi yeniden görmenize imkan sağlamak istemiş olabilir. Siz ne kadar bastırmaya çalışırsanız çalışın belki de gerçekten onu hala unutamamış olabilirsiniz. Rüyayı gördükten sonra sabah uyandığınızda ne hissettiniz? Rahatlamış mı, üzgün mü, kızgın mı, pişman mı? Duygularınızı tartın.
  2. Eski Sevgiliniz İle Geçirdiğiniz Zamanları Özlüyorsunuz : Aslında bu tam olarak eski sevgilinizi değil, onunla birlikte olduğunuz zaman dilimini özlemeniz anlamına gelmektedir. Şöyle ki, eski sevgiliniz rüyanızın içerisinde özne değil yalnızca o zamana ait bir parçadır. Kimi zaman geçmişimize özlem duyarız. Belki de o zamanlar çok daha mutluydunuz. Ancak bu illa ki eski sevgiliniz ile birlikte olduğunuz için mutlu olduğunuz ve onu geri istediğiniz anlamına gelmemektedir. Eğer uyandığınızda içinizde güzel bir his, tatlı bir anıyı hatırlamış gibi küçük bir tebessüm sebebi varsa büyük ihtimalle o günlerinizi rüyanızda da olsa yad etmek size iyi gelmiştir.

Eğer eski sevgilinizi rüyanızda görürseniz ve bu rüyalar da gittikçe sıklaşmaya başlarsa duygularınızı yeniden gözden geçirin. Belki de eski sevgiliniz ile ikinci bir şans istiyorsunuz? Ya da belki onunla birlikteyken yaptığınız şeylere özlem duyuyorsunuz? Bilinçaltınız size bir şeyler anlatmaya çalışıyor.  Eğer eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın GARANTİLİ Yolları adlı dijital kitapta bu konu detaylı olarak anlatılmaktadır. Eğer istediğiniz bu değilse onunla birlikteyken yaptığınız şeylerin bir listesiniz çıkartın. Hatta oturduğunuz evden görüştüğünüz kişilere kadar. İşiniz, arabanız, her şey…Belki de size mutlu edecek olanlar yeniden benzer şeyler yapmaktır, haydi deneyin, ne kaybedersiniz ki?