Eski Kız Arkadaşı Geri Kazanmak

eskikizarkadasigerikazanmak

Eski kız arkadaşınızı geri kazanmak istediğiniz için burada olmanıza üzüldüm çünkü bu demektir ki şu anda muhtemelen gerçekten çok zor zamanlar geçiriyorsunuz. Gerçekten üzgünüm ve nasıl hissettiğinizi iyi biliyorum.

Lütfen eski kız arkadaşınızı nasıl geri kazanacağınıza dair size vereceğim ipuçlarını içeren bu yazıyı okumaya devam edin, faydasını göreceksiniz.

Eğer siz de benimle iletişime geçen erkekler gibiyseniz şu anda yaşamakta olduğunuz acıyı yaşayabileceğinizi daha önce hiç düşünmemiş olmalısınız.

Şu anda hissettikleriniz kesinlikle erkeklerin yaşamayacağı türden şeyler değildir. Eğer bunun erkekliğe yakışmayacağını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

  • Ağlamak isteyebilirsiniz.
  • Kırıp dökmek isteyebilirsiniz.
  • Altüst olabilirsiniz.

Bütün bu duygular son derece doğal ve normaldir. Şu anda yapmanız gereken ilk şey acınızı kabul etmektir. Yani böyle hissettiğiniz için kendinizi yargılamayın.

Ama, şimdi kendinize acımanın sırası da değildir.

Eski Kız Arkadaşınızı Geri Kazanmak İçin PLAN Yapın!

Eski kız arkadaşınızı nasıl geri kazanacağınız konusuna girmeden önce istediğinizin gerçekten bu olduğuna emin olmalısınız. Daha sonra gerçek ve kesin bir plan yapmalısınız.

Bir planınız olması çok çok önemlidir çünkü bu şekilde eski kız arkadaşınızı geri kazanma yolunda hatalı şeyler yapma ve her şeyi mahvetme ihtimalinizi ortadan kaldırır.

Bunlar hangi hatalardır?

  • Sizinle konuşmak istemediğini açıkça söylediği halde her gün onu aramaya devam etmek
  • Ona yalvararak sizi affetmesini istemek ve değişeceğinize söz vermek, gibi…

Eğer bu hataları yaparsanız –ki yapmanız çok muhtemeldir- eski kız arkadaşınız size acımaya başlayacaktır. Ve hiçbir kız bir erkeğe sırf acıdığı için geri dönmez.

Sizin yüzünüzden ayrılmış bile olsanız dimdik ayakta durmalı, gururlu ve serin kanlı davranmalısınız.

Şimdi eski kız arkadaşınızı nasıl geri kazanacağınıza bakalım;

#1 Onunla İletişime Geçmeyin

 En az 3-4 hafta boyunca eski kız arkadaşınız ile iletişime geçmeyin. Onu aramı ne kadar çok isterseniz isteyin kendinizi tutun ve aramayın. Onu taciz etmeyin. Bunun yerine kendinize onunla kesinlikle iletişime geçmeyeceğinize dair söz verin.

 “Eğer onu aramazsam beni unutup hayatına devam ederse” diye düşünebilirsiniz. Ama sürpriz, siz onu aramadığınızda o ne düşünüyor olacak biliyor musunuz?

 “Neden son zamanlarda beni hiç aramadı? Acaba beni unuttu mu? Ya da acaba başka birini mi buldu? Yoksa onu terk etmekle hata mı ettim?”

Buradaki ters psikolojiyi fark edebildiniz mi?

#2 Ayrılığı Kabul Edin

Ayrılığı kabul edin ve ona bunun sizin açınızdan sorun olmadığını söyleyin. Hatta her ikinizin de buna ihtiyacınız olduğunu belirtin. 

Siz “eğer gitmesine izin verirsem bir daha asla geri dönmez” diye düşünürken o bu arada şöyle düşünüyor olacak:

“Hadi ya, bunu hiç beklemiyordum. Ayrılığımızla ilgili oldukça olgun davranıyor. Neden ayrılmadan önce böyle değildi ki? Yoksa onun için fazla bir şey ifade etmiyor muyum? Neden bunun ikimiz için de iyi olacağını düşünüyor, yoksa hata mı yaptım?

 #3 Eski Kız Arkadaşınız Sizi Ararsa Hemen Ona Koşmayın

 İlk kuralımızda bahsettiğimiz gibi eğer siz onu aramazsanız o sizi arayacaktır. Bu noktada serin kanlılığınızı korumanızı tavsiye ederim. Eğer eski kız arkadaşınız sizi ararsa ona “gerçekten çok meşgul bir anımda aradın, aramana gerçekten sevindim ama cidden fazla zamanım yok” deyin. Eğer sizi görmek istediğini söylerse “şu an gerçekten senden ayrı zaman geçirmeye ihtiyacım var, belki birkaç hafta sonra ararsan konuşabilir” diyebilirsiniz.

Evet belki onu delicesine görmek istiyorsunuz ama birkaç hafta daha beklemeniz gerekecek. Fakat bu taktiğin ne kadar güçlü olduğunu görebiliyor musunuz? 1-2 hafta boyunca sizinle ne konuşacağını düşünmek için fırsatı olacak ve bu arada siz çok güçlüydünüz ve hemen kollarına koşmadınız.

İşte bu noktada büyük ihtimalle eski kız arkadaşınız size geri dönmek isteyecektir, ayrılık sebebiniz ne olursa olsun.

Yaşanmış Kısa Bir Öykü

Cem adlı bir arkadaşımdan aldığım email üzerinden sizinle bir öykü paylaşmak istiyorum.

“İletişim kurmama taktiğini uyguladım ve tahmin et ne oldu 2 hafta kadar sonra eski kız arkadaşım beni aradı. Herhalde fena değildim ama çok emin değilim. 45 dakika kadar havadan sudan konuştuk. Bana neler yaptığımı sordu, nasıl olduğumu sormak için aradığını söyledi. Bunu nasıl yorumlamalıyım? Onu yeniden aramak için önümüzdeki haftaya bekleyeceğim belki de buluşmak ister. Bu taktik uygun mu dersin?”

Bu çok sık görülen bir durum ve çok sık yapılan bir hatadır. Önce kendinizi çekerek eski sevgilinizin sizi aramasını sağlarsınız fakat aradığında hemen heyecanlanır ve “olması gerekenden erken birleşme” yaşanabilir. Cem eski kız arkadaşıyla telefonda çok uzun konuşmuş. Konuşmayı çok daha kısa kesmeliydi.

Aynı şey kısa mesajlar için de geçerlidir. Eski kız arkadaşınız size mesaj göndermeye başladığında ona sürekli mesaj gönderme tuzağına düşersiniz.

ONA MESAJ GÖNDERMEYİN.

Özellikle de bu durumda. Ayrılığı kabul edin, zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin ve onu bekletin.